Cancel Preloader

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elon Musk’a hediye – Son Dakika Türkiye Haberleri


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk ile dün yaptığı video konferans görüşmesinin görüntüleri paylaşıldı.

TÜRKSAT 5B PAZAR GÜNÜ FIRLATILACAK

Erdoğan görüşmede, 19 Aralık Pazar günü SpaceX aracılığıyla TÜRKSAT 5B uydusunun uzaya fırlatılacağını hatırlattı.

ERDOĞAN, MUSK’A 5 BİN RESİMLE HAZIRLANAN NFT HEDİYE ETTİ

Bu yılın ocak ayında da TÜRKSAT 5A uydusunun uzaya fırlatıldığını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

“Aynı sene içerisinde 2 uydu fırlatan ender ülkelerden olduk. TÜRKSAT 5A uydumuz fırlatıldığında çocuklarımızdan TÜRKSAT 5A’nın, yani bir uydunun ve uzayın hayallerinde nasıl bir yer kapladığını resmetmelerini istedik. Evlatlarımızdan muhteşem geri dönüşler aldık.

5 binden fazla resim tarafımıza ulaştı. Her biri çok güçlü ve güzel hayallerin ürünü olan bu 5 bin resmi de bir dijital menkul yani NFT haline getirerek TÜRKSAT 5B’yi oluşturduk. İşte bu güzel ve gerçekten çok anlamlı NFT’yi size hediye etmek isterim. Çocuklarımızın gözlerinde oluşan pırıltı, ileride Türkiye’nin uydu teknolojileri alanında, otonom teknolojiler alanında, yapay zeka alanında, siber dünyada nerelerde olacağının ispatı niteliğindedir.”

MUSK: TÜRKİYE İLE GELECEKTE BİRÇOK ŞEYİ YAPMAYI BEKLİYORUM

Elon Musk da NFT hediyesi için Erdoğan’a teşekkür ederek uydunun gönderilmesini ve Türkiye ile gelecekte birçok şeyi yapmayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Erdoğan ile yeniden görüşmenin bir onur olduğunu belirten Musk, Türkiye’yi ziyaret etmek istediğini ifade etti.


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Benzer Yazılar