Borç Hesapları Otomasyonu

Borç-Alacak hesaplarının optimizasyonu birçok şirket için halen zor bir süreçtir. Yeniden yapılandırma aşamasında kullanılan ERP, OCR ve EDI dokümanlarının yönetimi, e-fatura gibi sistemlerin entegrasyonunda yaşanılan sorunları sıfıra indirmek mümkün. Verimli ve hatasız faturalandırma ve işleme, standart faturalandırma sistemi, yapılandırılmış veriler ve raporları RPA robotları güvenle sağlamaktadır.

Hasar İşleme Otomasyonu

Sigortacılık sektörü için dilerseniz manuel giriş ya da taranan belgelerin işlenmesi sürecinde tamamı hatasız olarak işlenebilen veriler, müşterilerin kontrol notları ve gerekli hatırlatmalar gibi birçok konuda tek noktadan çözüm üretilebilmektedir. Farklı kurumsal verileri esnek çalışma formlarına entegre etmek hem kolay hem de düşük maliyetlidir. Böylece insan kaynağı ve zaman dan tasarruf sağlanmakta ve veri kaybı sıfıra indirilebilmektedir.

İletişim Merkezi Otomasyonu
Her çağrı merkezi çalışanı birden fazla sistem kullanmaktadır. Oysa verilere erişirken kaybedilen zamanı geri kazanmak, hatasız verilere erişmek RPA robotları sayesinde çok kolaydır. Sadece bununla da kalmayıp çağrı sonrasında işlemleri sonlandırmak ya da yeniden planlamak gibi birçok işlemi tek bir sistem üzerinden sağlayabilirsiniz. Böylece daha çok müşteriye, daha çok veriye erişerek insan kaynağınızı maksimum verimle kullanabilirsiniz.

Finans ve Muhasebe Otomasyonu

Muhasebesel işlemlerinizi gerçekleştirirken yaşadığınız hatalar, veri kayıpları, karışıklıklar, personel değişikliği sonrasındaki kaybolan veriler ya da aklınıza gelen ne kadar aksilik varsa bunların hepsi RPA robotlarından öncesi için geçerliydi. Şu anda bu sistem sayesinde bütün düzenlemeleri otomasyon üzerinden doğrudan, hatasız ve hiç zaman harcamadan gerçekleştirmeniz mümkün. Ayrıca sadece işlem gerçekleştirmekle de kalmayıp bütün süreci şeffaf olarak takip etmenize imkan sağlayıp, dilediğiniz aşamalarda raporlamaları da gerçekleştirilmektedir.

Sağlık Mükellefiyeti Otomasyonu

Özel sağlık sigortaları hakkında gerçekleştirilen işlemler, devlet ile entegrasyon gibi önemli konularda RPA robotlarını görevlendirebilirsiniz. Yorulmadan çalışacak ve hata yapmayacak bu robotlar hem süreci hızlandıracak hem de maliyeti düşürerek doğrudan hizmet kalitenizi arttırmanız için yardımcınız olacaktır.

İnsan Kaynakları Otomasyonu

Bordrolama, sigorta girişçıkış işlemleri ya da aklınıza gelen insan kaynaklarının arka ofisinde zaman alana bütün işlemler için RPA robotları yeni çalışanlarınız olacak. Dünya’da insan kaynakları uzmanlarının %40 zaman tasarrufuna imkan sağlayan bu otomasyon ile siz verimliliğinizi arttırmanın yollarını arayabilirsiniz. Kendi maliyetini yaklaşık dört ay içerisinde karşılayan bu sistem ile hata oranını sıfıra düşürün, personel maliyetlerinizden %60a varan tasarruflar elde edin.